Problem z kręgosłupem szyjnym

Myłam głowę, wycierałam włosy pochylona do przodu i standardowym ruchem machnęłam włosy do tylu. Tak jak to robiłam milion razy. I trach. Coś mi tam strzeliło. Mięśnie się spięły i usztywniły głowę. Co najgorsze przy skręcaniu głową słyszałam trzaski. Tak jakby kość tarła o kość. Od razu poleciałam do lekarza, zrobił RTG z którego wyszło, że wszystko jest dobrze i nic się tam nie zrobiło złego. Kiedy powiedziałam lekarzowi, że mi trzeszczy w czaszce odpowiedział, ze efektami perkusyjnymi nie należy się przejmować - przejdzie (ordynator chirurgii w szpitalu). Dał mi tabletki rozkurczające mięśnie i tyle. 3 dni później wyjechałam w podróż zagraniczną. Tylko, że trzaski nie ustały do dziś. Za każdym razem jak kręcę głową słyszę to szuranie. Zaczynam się tym mocno martwić, bo dodatkowo od paru dni mam dziwne bóle głowy. Tak jakby mi ktoś szpile w bijał w mózg. Potem 20 min. przerwy i znów szpila. Obawiam się, że ma to związek z urazem (choć lekarz twierdzi, że żadnego urazu nie ma, bo RTG jest dobre). Proszę o poradę i ewentualne wskazanie, co mogło się stać z moja szyją. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu urazu czy też dolegliwości.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Możliwe, że w Pani przypadku doszło do kręczu szyi. Jest to napadowy skurcz mięśni szyi objawiający się głównie bólami karku promieniującymi nawet do głowy. W RTG odcinka szyjnego kręgosłupa nie ma wtedy żadnych zmian o charakterze uszkodzenia aparatu kostno-stawowego. W przypadku kręczu szyi podaje się głównie leki rozkurczające mięśnie oraz przeciwbólowe.
Co do bólu w zakresie głowy jest nietypowy i na pewno wymaga konsultacji neurologicznej. Może nawet wystąpić konieczność wykonania tomografii komputerowej głowy jeśli dolegliwości nie ustąpią. O tym zadecyduje oczywiście po zbadaniu neurolog.