Ból po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki

Minął tydzień od mojej operacji przepukliny pachwinowej z zastosowaniem siatki. Po przejściu kilku kroków nasila się ból w pachwinie. Rana pooperacyjna jest czysta, bez zaczerwienienia, temperatura ciała 36,5-36,7.
Czy jest to objaw normalny i jak długo może potrwać ten ból?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Oczywiście to świeża rana i ból ten jeszcze może utrzymywać się nawet do miesiąca chociaż systematycznie powinien słabnąć. Czasami około 2-3% przypadków po plastyce przepukliny pachwinowej z użyciem siatki dolegliwości bólowe mogą wystepować nawet do 6 miesięcy. Związane jest to z uciskiem samej siatki i nici chirurgicznych na struktury anatomiczne sąsiednie. Dopiero po tym czasie następuje częściowe wchłonięcie się szwów lub poluzowanie siatki. Jeśli rana goi się prawidłowo, nie ma Pan objawów zakażenia nie przejmowałbym się tak wcześnie tymi dolegliwościami.