Ból lewego jądra

Od trzech dni boli mnie lewe jądro. Jak je podnoszę boli mnie również w podbrzuszu, Jest trochę większe niż zazwyczaj, wyczuwalne są gródki. Mieszkam w Londynie i jak byłem u tutejszego lekarza to mi kazał kupić zwykły leki przeciwbólowy. Do wyjazdu do Polski pozostało mi 2 miesiące? Czy powinienem czekać aż tyle?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Objawy jakie Pan opisuje mogą być związane z zapaleniem jądra. Podstawowym sposobem leczenia jest zastosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Oprócz tego często stosuje się antybiotyki celowane na układ moczowo-płciowy. Dobrze nosić obcisłą bieliznę, która spowoduje uniesienie jądra i zmniejszy przez to obrzęk i bolesność. Można też zastosować okłady przeciw obrzękom. Jeśli mimo tych czynności dolegliwości nadal będą się utrzymywać, pojawi się gorączka, jądro zwiększy znacznie swoją objętość pilnie trzeba skonsultować się z urologiem, bo może to wymagać leczenia zabiegowego.