Lewe jądro przedzielone i powiększone

Od dłuższego czasu bo już jakieś 4 lata moje lewe jądro jest tak jakby przedzielone. Lewa strona jest dużo większa od prawego jądra a samo lewe jądro ma tak jakby dwie części z tym, że jedna jest wielkości prawego jądra natomiast druga część (poniżej) jest trochę większa od prawego jądra i jest zrośnięta z wyższą częścią. Nie odczuwam bólu ani dyskomfortu (bardzo sporadycznie ból lewego jądra przy dynamicznym bieganiu, czyli raz na pół roku). Macając lewe jądro przechodząc palcami w dół bardzo łatwo wyczuwalne jest zwężenie z każdej strony (dodam, że zwężenie jest sporych rozmiarów) jądra i dopiero mijając je *przechodzę* do tego czegoś na dole. Mam 19 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Należy się z tym problemem na pewno udać się do urologa. Wygląda na to, że może to być wodniak jądra. Ale, żeby dokładnie określić co to jest trzeba poddać się badaniu ręcznemu i prawdopodobnie wykonać USG jąder. Nie można przeoczyć rozwijającego się nowotworu, którego forma także przypomina czasami wodniaka.