Przerost paliczków dalszych u rąk

Zaobserwowałam, że palce mojego syna /35 lat/ ulegają dziwnej deformacji. Paznokcie robią się coraz większe, bardzo szerokie. Początkowo myślałam, że to taka uroda, ale teraz zaczynam się niepokoić. Bardzo mało jest informacji na ten temat. Do jakiego lekarza syn powinien się zgłosić? Czy to są objawy jakiejś choroby? Bardzo proszę o poradę.
Aktualnie syn leczy się na niepłodność /złej jakości plemniki, zapalenie powrózka nasiennego/. Zmiany wyglądu paznokci obserwuję od kilku lat, ale wydaje mi się, że one się pogłębiają. Czy jest to nieodwracalne?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno trzeba z tym problemem udać się do dermatologa. Czasami zmiany w wyglądzie paznokci mogą świadczyć o chorobie układowej czyli obejmującej różne narządy ciała. Z tego powodu syn może mieć właśnie także problemy z płodnością co związane jest ze schorzeniami narządów płciowych.