Nieco większa lewa część moszny

Mam 17 lat i zauważyłem, że mam nieco większą lewą część moszny w porównaniu do prawej. Jądra są tej samej wielkości, tylko że w lewej części moszny nad jądrem jest jakby taka nić (może to nasieniowód?). Nie wiem czy to jest choroba, nie boli mnie nic. Nie mam problemów podczas stosunku ani przy oddawaniu moczu. Zdarzyło mi się, że podczas oddawania moczu wstrzymałem ten proces po czym nastąpił skurcz gdzieś w okolicach narządów rozrodczych (nie wiem dokładnie, w którym miejscu). Skurcz mijał gdy ponowiłem oddawanie moczu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z Pana opisu nie wynika nic groźnego i raczej to co Pan opisuje to fizjologia. Asymetria organizmu także w narządach rozrodczych jest naturalna. To co dochodzi do jąder od góry to powrózek nasienny, który doprowadza do jąder naczynia i nasieniowód. Przerywanie mikcji (oddawania moczu) jest związane z przemijającym skurczem przechodzącym praktycznie od pachwin do jąder.
Oczywiście, żeby się utwierdzić w tym czy wszystko jest w porządku należy udać się na badanie do lekarza.