Bóle po cholecystektomii laparoskopowej

Pół roku temu przeszłam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego i od około dwóch miesięcy odczuwam bóle w okolicy żołądka - w pobliżu blizny pooperacyjnej. Ból ten promieniuje do lewej strony klatki piersiowej, a także do pleców, powodując ich drętwienie. Dolegliwościom tym towarzyszą częste wzdęcia i biegunki. Chciałabym dowiedzieć się czy opisane przeze mnie problemy zdrowotne mogą być związane z moją niedawną operacją oraz czy powinnam poddać się jakimś badaniom?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z opisu Pani dolegliwości raczej wynika, że patologia tkwi w zakresie żołądka lub trzustki i dolegliwości te nie mają związku z przebytą operacją. Wskazane by było na pewno wykonanie USG jamy brzusznej celem oceny narządów miąższowych oraz wykonanie gastroskopii. Po analizie tych badań, jeśli one nie wykażą patologii, ewentualnie rozszerzyć diagnostykę (np. kolonoskopia i ewentualnie Rtg odcinka piersiowego kręgosłupa).