Żylaki powrózka nasiennego po drugiej stronie

Rok temu przeszedłem operację żylaków powrózka nasiennego po stronie lewej. Dostałem zwolnienie z w-f-u na cały rok. Trenuję zawodowo badminton, a przez ten nieprzetrenowany rok straciłem bardzo wiele. Teraz wydaje mi się, że mam żylaki po prawej stronie, jednak one nie rosną. Są bardzo małe i prze jakieś 7 miesięcy się nie powiększają. Czy to mogą być żylaki? Boję się pójść do lekarza, gdyż obawiam się kolejnej długiej przerwy w sporcie w przypadku rozpoznania choroby. Mam 14 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Aby postawić diagnozę czy są to żylaki powrózka nasiennego trzeba udać się do lekarza. Niestety w inny sposób nie da się tego zrobić. Jednak myślę, że jeżeli to są żylaki, a prawdopodobnie tak jest na razie nie ma potrzeby operowania ich. Nie dają dolegliwości i są niewielkie dlatego nie ma wskazań, aby leczyć je operacyjnie.