Guzek w odbycie

Ostatnio zauważyłem, że mam na odbycie mały guz. Czytałem, że mogą to być hemoroidy ale takie objawy jak swędzenie, pieczenie czy krew przy oddawaniu kału u mnie nie występują. Guz jest miękki i w zasadzie nie boli, nie da się przesunąć. Jak już go ruszę pojawia się ból. Muszę zaznaczyć, że jest to taki sam ból jak ten, który miałem po małym wypadku rowerowym - niefortunnie, dosyć mocno uderzyłem się siodełkiem w odbyt. Wiem, że trochę dziwnie to brzmi. Mogę stwierdzić, że przed wypadkiem nie miałem tego guzka i ów wypadek dał mu chyba początek. Czy może to być zwykłe stłuczenie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Mimo tego, że nie ma Pan objawów związanych z żylakami odbytu guzek, który u Pana występuje może być żylakiem. Objawy typu dolegliwości bólowych, świądu, pieczenia występują z reguły, gdy żylaki są w stanie zapalnym. W okresie bez odczynu zapalnego raczej nie występują żadne objawy i żylaki przejawiają się w formie niebolesnych guzków u ujścia odbytu. To, że zauważył Pan ten guzek po wypadku rowerowym to prawdopodobnie przypadek. Wcześniej może ten guzek też już istniał tylko Pan się nie badał.