Bóle brzucha powyżej pępka

Od miesiaca odczuwam bol nad pepkiem. Odczuwalam go poprzednio, ale trwal tylko pare godzin i przechodzil. Nie jest to silny bol ale czuje go caly czas, nie ma wpływu na niego jedzenie. Mam nudnosci, najczesciej rano (nie jestem w ciazy) . Czuje sie bardzo zle, jakbym miala mdlec, ale nie mdleje. Jestem slaba. Za pierwszym razem lekarz mowil, ze to zoladek i dal lek na chorobą wrzodową żołądka - nie pomogl, potem inna pani doktor mówiła, ze bakteria w jelitach - antybiotyki tez nie pomogly. Zrobiono mi USG. Znaleziono 5 cm torbiel na prawym jajniku. Czy moze ona wywolywac bol w nadbrzuszu i inne dolegliwosci? Czy powinnam zrobic dodatkowe badania?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Aby wykluczyć schorzenia żołądka i dwunastnicy należy wykonać gastroskopię. To ona da wgląd w śluzówkę tych dwóch struktur anatomicznych. Na pewno takie badanie należy wykonać. Ważne jest także dokładne badanie palpacyjne (przy pomocy rąk) powłok brzusznych czy przypadkiem nie ma Pani przepukliny pępkowej lub w kresie białej.
Torbiel jajnika może dawać okresowo bóle, ale raczej w podbrzuszu prawym, najczęściej w połowie cyklu menstruacyjnego i nie powinna wywoływać mdłości.