Guzek na ramieniu

Na tylnej części ramienia od dawna mam zgrubienie około 0,5 cm. Widać je pod skórą, że jest sine, przy naciśnięciu tak jakby szczypie. Niekiedy czuję jak pulsuje falami i też wtedy szczypie.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z opisu Pana przypadku może wynikać, że jest to jakaś postać naczyniaka. Naczyniak to zmiana wywodząca się z łagodnego, nadmiernego rozrostu naczynia, w którym przepływa burzliwie krew. Na pewno, aby dokładnie określić co to jest trzeba skonsultować się z lekarzem. Prawdopodobnie zmiana ta będzie wymagała doszczętnego usunięcia chirurgicznego z następowym badaniem histopatologicznym.