Guzki przy jądrze oraz żylaki powrózka nasiennego

Mam żylaki powrózka nasiennego lewego jądra. Jądro te jest nieco mniejsze od prawego. Czuję lekki ból i dyskomfort z tego powodu. Urolog twierdzi, że to niedokrwienie przez te żylaki i dlatego boli. Nie wiem tak praktycznie od kiedy, ale przy jądrze wyczuwam także 2 grudki 0,5-1mm, niebolesne. Mam 38 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

W wyniku właśnie występowania żylaków powrózka nasiennego dochodzi do utrudnionego odpływu krwi żylnej z jądra co powoduje niedokrwienie tegoż narządu. Jest to powodem reorganizacji w strukturze jądra przez co właśnie mogą powstawać drobne grudki niedokrwionej tkanki. Jeśli urolog nie zwrócił na te zmiany uwagi znaczy to, że nie jest to nic niebezpiecznego.