Przedłużające się bóle brzucha po appendektomii

Wyszłam ze szpitala po 4 dniach od operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Teraz już tydzień jestem w domu, ale boli mnie brzuch. Raz przez to byłam w szpitalu 5 dni po operacji. Jakie tabletki mogę wziąć na ból brzucha? I co jeść, żeby nie przesadzić z jedzeniem?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Bóle po usunięciu wyrostka czasami utrzymują się dość długo (nawet ponad tydzień od zabiegu). Jeśli bóle zlokalizowane są w okolicy rany pooperacyjnie i nie są zbyt silne to myślę, że są to zwykłe bóle pooperacyjne. Na pewno trzeba zgłosić się na kontrolę do Poradni Chirurgicznej. Z leków przeciwbólowych może Pani zażyć swobodnie leki dostępne bez recepty.