Dwie śledziony

Martwię się bardzo o mojego przyjaciela, który ma dwie śledziony. Chciałam się dowiedzieć na czym polegają te dwie śledziony? Jakie są skutki i objawy? Szukałam czegoś na ten temat w Internecie, ale nie mogę znaleźć najważniejszych informacji. Była bym bardzo wdzięczna, gdybym uzyskała jakąkolwiek odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Dwie śledziony to tylko taka odmiana anatomiczna, nie zaburzająca wcale funkcjonowaniu organizmu. Jeśli te dwie śledziony nie są zbyt duże i nie ma zmian w składzie morfotycznym krwi nie należy tym problemem się przejmować. Taka uroda organizmu. Te dwie śledziony pracują jak jedna i nie dają żadnych skutków negatywnych dla ustroju człowieka.