Gra w piłkę nożną po usunięciu wyrostka robaczkowego

Mam 17 lat i przed operacją ćwiczyłem piłkę nożną. Jestem 10 dni po zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego. Chciałem się zapytać po jakim czasie będę mógł w pełni i bez żadnych ograniczeń grać *ostro* w piłkę. Wiem, że były już podobne pytania o wysiłek fizyczny, ale w tym temacie chodzi mi konkretnie o uprawianie powyższego sportu. Proszę o odpowiedź fachowca.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Wszystko oczywiście zależy od wielkości rany pooperacyjnej i w jaki sposób się goiła. O tym, kiedy Pan może aktywnie uprawiać piłkę nożną powinien zadecydować chirurg, który Pana leczy. Im rana jest mniejsza (3-4 cm) tym wcześniej można być aktywnym fizycznie (po około miesiącu od zabiegu). Jeśli rana jest większa i powikłana stanem zapalnym wtedy wysiłek powinien być odłożony na później (około 3 miesiące od zabiegu).