Pęknięcie nadgarstka z przesunięciem

Półtora roku temu doznałem urazu ręki, lekarz stwierdził pęknięcie nadgarstka z przesunięciem. Po zdjęciu gipsu stwierdzono, ze ręka zrosła się prawidłowo, lekarz zalecił rehabilitację, na którą nie uczęszczałem. W chwili obecnej wykonując pracę fizyczną tą ręką odczuwam ból, ponadto nie jestem w stanie wygiąć jej tak jak przed pęknięciem. Czy jest szansa, że wróci ona kiedyś do sprawności? Czy może potrzebna jest operacja? A może porostu potrzeba czasu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety szkoda, że Pan nie poszedł na tą rehabilitacje. To z pewnością bóle związane ze zmianami pourazowymi. Aby cokolwiek powiedzieć co Panu jest należy wykonać kontrolne zdjęcie rentgenowskie ręki z nadgarstkiem. Po wykonaniu tego zdjęcia z wynikiem trzeba skonsultować się z chirurgiem urazowo-ortopedycznym. Jestem chirurgiem ogólnym i prawdę powiedziawszy nie zajmuję się tymi sprawami.
Myślę, że jeśli w zdjęciu rentgenowskim będzie wszytko w porządku to możliwa będzie jeszcze rehabilitacja mimo czasu jaki upłynął od urazu.