Kąpiele słoneczne, solarium i sauna po usunięciu pecherzyka żółciowego

Mam 48lat. Jestem dwa tygodnie po usunięciu pęcherzyka (metodą tradycyjną - cięcie) i 3 doby po usunięciu szwów. Czuję się dobrze,ale czeka mnie operacja tarczycy. Ile czasu musi minąć,abym mogła poddać się kolejnemu zabiegowi? Mam łuszczycę i wskazane są kąpiele słoneczne, bądź solarium. Kiedy bezpiecznie mogę zacząć z tego korzystać oraz z sauny?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Operacje tarczycy można spokojnie wykonać już za jakiś miesiąc. Z sauny może Pani oczywiście już korzystać. Niestety, ale opalanie się odłożyłbym na jakieś 6 miesięcy z uwagi na powstawanie brzydkich blizn pooperacyjnych pod wpływem promieni słonecznych. Solarium jest bezpieczniejsze od naturalnych promieni słonecznych dzięki filtracji szkodliwych promieni.