Witaminy po wycięciu wyrostka robaczkowego

Miałem operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Cały czas stosuję dietę lekkostrawna, bo sam lekarz kazał stosować ją przez miesiąc czasu? Czy mogę jeść coś innego? I np. co mogę wprowadzić nowego do jadłospisu? I czy mogę stosować jakieś witaminy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli lekarz kazał utrzymać dietę lekkostrawną przez miesiąc tak należy zrobić. Po miesiącu można powrócić do starych nawyków żywieniowych. Jeśli któregoś z pokarmów nie będzie Pan tolerował należy go z diety wyeliminować. Witaminy można zażywać bez problemów, w należnych dawkach, nie ma żadnych przeciwwskazań.