Stłuszczenie wątroby - postępowanie
Na czym polega stłuszczenie wątroby i czy jest niebezpieczne dla zdrowia? Na czym polega leczenie i czy można wyleczyć wątrobę? Wcześniej byłam osobą otyłą (98 kg), ale od 6 m-cy przebywam pod opieką lekarza dietetyka i ważę 74kg. Czy otyłość mogła mieć wpływ? 5 tyg. temu miałam laparoskopię pęcherzyka żółciowego i wtedy okazało się, że mam stłuszczenie.
Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.
Stłuszczenie wątroby jest dość naturalnym procesem zwyrodnienia wątroby w procesie starzenia się. Oczywiście otyłość ma wpływ na szybsze powstawanie tego zwyrodnienia. Duże ilości tłuszczów zawartych w organizmie odkłada się w komórkach wątrobowych. Jeśli proces nie jest bardzo zaawansowany praktycznie nie ma wpływu na stan zdrowia. W przypadku zwyrodnienia wątroby można zastosować leki zwiększające regenerację komórek wątrobowych oraz dieta typu wątrobowego.