Leki przeciwdepresyjne przed znieczuleniem ogólnym

W ulotce leki na depresję jest napisane, że *w czasie znieczulenia ogólnego u pacjenta leczonego preparatem mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca...*. Rozumiem, że skoro Pan doktor mi to przepisał, zażywanie tylko kilka dni przed zabiegiem usunięcia pęcherzyka żółciowego to za mało by jakoś mogło mi zaszkodzić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Proszę odstawić lek przeciwdepresyjny dzień przed zabiegiem. Chodzi o to, żeby nie stosować tego preparatu tuż przed operacją. Sam preparat działa około 8 godzin. Przerwa 24-godzinna wystarczy z pewnością, aby nie doszło do powikłań, o których Pani pisze.