Szczepienie przeciw żółtaczce przez zabiegiem żylakow odbytu

Mam zaplanowany za 2 miesiące zabieg żylaków odbytu. Czy przed tym zabiegiem powinnam zaszczepić się przeciw żółtaczce? Czy mam taki obowiązek?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Obowiązku co do szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B nie ma Pani. Ale dla własnego bezpieczeństwa uważam, że należy się zaszczepić.

Już teraz powinna Pani wziąć pierwszą dawkę szczepionki, za miesiąc drugą i dwa tygodnie od drugiej dawki będzie Pani w pełni zabezpieczona.

Oczywiście każdy szpital ma obowiązek zapewnić odpowiednią ochronę przed zakażeniem. Ale jeśliby doszło do takiego zakażenia żadne odszkodowanie nie wyrówna Pani szkód jakie wywoła choroba w organizmie.