Karmienie piersią po appendektomii a branie leków

Parę dni temu miałam usuwany wyrostek robaczkowy i biorę teraz leki stosowane w chorobie wrzodowej oraz zastrzyki stosowane przy ostrej zakrzepicy żył głębokich. Czy biorąc te leki mogę karmić piersią, gdyż mam 3 miesięczne dziecko. Leki skończę przyjmować we wtorek czyli za 3 dni. Jeżeli nie mogę teraz karmić to w jakim terminie po skończeniu przyjmowania znów mogę zacząć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Każdy lek jaki przyjmuje matka jest wydalany drogą laktacji do mleka. Dlatego w tym okresie nie należy karmić dziecka piersią. Po zaprzestaniu przyjmowania leków, po 24 godzinach można swobodnie zacząć ponownie karmić dziecko piersią.