Pozostałość szwu chirurgicznego w wardze

Mój trzyletni syn miał zszywaną twarz w okolicach górnej wargi. Miał szwy zewnętrzne (3 szwy). Problem polega na tym, że po zdjęciu szwów (upłynęło 5 dni) i zagojeniu rany zauważyłam maleńki ciemny punkt, który wydaje się być resztką zdjętych szwów (jakby mała końcóweczka szwu). Proszę mi doradzić co mam zrobić w takim przypadku?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie przy odcinaniu szwu nie doszło do całkowitego usunięcia go i kawałek pozostał w tkance podskórnej. Należy udać się do poradni, gdzie szwy były usunięte i na pewno bez problemu ten kawałek szwu, bezboleśnie zostanie wyciągnięty.