Neurofibroma wychodząca z kanałów kręgowych C2-C5

W listopadzie miałem kolejną operację mającą na celu usunięcie kolejnej części nerwiakowłókniaka, lecz pozostała jeszcze część, która jest niemożliwa do usunięcia z powodu znajdującej się blisko niego tętnicy doprowadzającej krew do mózgu. Chciałbym się zapytać czy jest możliwe usunięcie go w jakiś sposób bez operacji?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety, ale nie ma innej możliwości usunięcia takiej zmiany jak sposobem operacyjnym. Nowotwór jest niezłośliwy, o charakterze łagodnym lecz niestety powiększając się może dawać ucisk na sąsiednie struktury anatomiczne.