Operacja usunięcia torbieli jądra - ryzyko zabiegu i rekonwalescencja

Badanie USG wykazało u mnie torbiel prawego jądra o rozmiarach 18x8x13 mm. Jako, że towarzyszą temu bóle, lekarz-urolog zasugerował usunięcie operacyjne torbieli. Czy jest to ryzykowna operacja i ile trwa rekonwalescencja (kiedy mniej więcej mógłbym po operacji wrócić do treningu? Mam 22 lata i czynnie trenuję sport.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Operacja niesie ze sobą niewielkie ryzyko. Jedynie odległym skutkiem zabiegu może być niepłodność (bardzo małe prawdopodobieństwo - pozostaje drugie zdrowe jądro) oraz oczywiście zniekształcenie operowanego jądra. Zabieg powinien być wykonany do godziny. Rekonwalescencja raczej szybka 2 do 3 tygodni.