Przepuklina pachwinowa a ciąża - czy operować?

Mam przepuklinę pachwinową od około 15 lat. Byłam kilka dni temu na USG i lekarz stwierdził, że ta przepuklina jest tak mała, że nie ma potrzeby jej operować. Czy to prawda? Czy nie będzie żadnych problemów, gdy zajdę w ciążę?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno musi Panią zbadać chirurg, który to właśnie zadecyduje o konieczności wykonania zabiegu. Jeśli ma Pani zamiar zajść w ciążę trzeba wziąć pod uwagę to, że przepuklina powiększy się i może dojść do powikłań. Dlatego mimo wszystko należy zastanowić się nad wykonaniem plastyki przepukliny przed ciążą.