Wyciśnięty guzek łojowy na penisie

Wyskoczyły mi małe guzki w dolnej części penisa. Wiem, że to guzki łojowe, ale popełniłem jeden błąd zacząłem je wyciskać. Po jakimś czasie zrobił mi się w tym miejscu (na jednym guzku) malutki pęcherzyk, którego wycisnąłem i tu pojawił się problem. Mam teraz małą rankę na penisie po tym bąbelku ponieważ pękła mi skórka i się tym martwię. Boję się, że mogę się przez to czymś zarazić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Należy miejsce zranienia kilkakrotnie w ciągu dnia przemywać środkiem odkażającym i na razie nie współżyć aż do zagojenia rany. Jeśli dojdzie do stanu zapalnego rany (zaczerwienienie, obrzęk, bolesność, sączenie z rany) należy natychmiast z tym problemem udać się do lekarza, gdyż może to wymagać zastosowania antybiotyku.