Krew w nasieniu

Mam 47 lat. Mając 14-15 lat doznałem kontuzji lewego jądra. Byłem leczony, ale lekarz stwierdził, że to jądro jest stracone. I faktycznie zrobiło się malutkie, takie bardziej płynne. Nigdy mnie nie bolało aż do teraz. Płodności nie straciłem. Niedawno po stosunku zauważyłem krew w nasieniu. Jądro bardzo nabrzmiało, miałem gorączkę po, dwóch dniach obrzęk ustąpił. Natomiast odczuwam ciągnący, męczący ból w lewej pachwinie i lekki ból lewego jądra. Wyczuwam pod jądrem jakieś zgrubienie. Mam wyznaczoną wizytę u urologa za 3 dni, ale trochę się obawiam co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z przebiegu rozwoju choroby wynika, że doszło u Pana do ostrego zapalenia jądra. Zapalenie to wycofało się z fazy ostrej samoistnie, ale prawdopodobnie nadal utrzymuje się stan zapalny. Na pewno jak najszybciej trzeba udać się do lekarza (najlepiej urologa) celem włączenia odpowiedniego leczenia (środki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz prawdopodobnie antybiotyk).