Czy przepuklina pępkowa boli?

Ja jestem już po jednym zabiegu przepukliny pępkowej. Teraz wystąpiła drugi raz. Czy może nastąpić jakiś atak bólu i jak długo może trwać?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Oczywiście w każdej chwili może dojść do wystąpienia dolegliwości bólowych ze strony przepukliny pępkowej. W chwili, gdy we wrotach przepukliny uwięźnie jakiś element z jamy brzusznej (sieć, jelito) może dojść do bardzo ostrych dolegliwości bólowych. Element taki może samoistnie się odblokować i wtedy ból ustępuje. Czasami jednak nie może się uwolnić, ból trwa bardzo długo i nasila się. Może wtedy dojść do martwicy ze stanem zapalnym w obrębie przepukliny. Wtedy należy operować taką uwięźniętą przepuklinę w trybie natychmiastowym.