Wymioty po operacji jelita grubego z powodu raka

Czy w 6 dobie po operacji wycięciu guza Adenocarcinoma tubulare G II wymioty, brak wypróżnień i złe samopoczucie, świadczą o jakiś przerzutach. Dodam, że wciąż czekamy na wynik badania histopatologicznego.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To typowe objawy, które mogą wystąpić nawet i powyżej tygodnia od dużego zabiegu na jelicie grubym. Nie posiadam dokładnych informacji na temat zaawansowania guza (protokół z zabiegu) oraz wyniku badania histopatologicznego, aby dokładnie odpowiedzieć na Pani pytanie czy występują przerzuty. Na pewno objawy, które Pani opisuje nie są jednoznaczne z występowaniem przerzutów lecz prawdopodobnie jest to reakcja organizmu na chirurgiczną, dużą ingerencję w struktury jamy brzusznej.