Poszerzone i popękane drobne naczynia żylne na udach i łydkach

Mam mnóstwo popękanych drobnych naczynek na udach i łydkach. Na początku zarobiło mi się tylko na prawym udzie, a potem na lewym. A od kilku miesięcy mam malutkie popękane naczynka i na udach i na łydkach, koło kolan! Ostatnio nawet zaczęły mnie bolec nogi! Źle się z tym czuję! Myślałam, że jakoś to zniknie, ale z tego co zaczęłam o tym czytać to samo jednak nie zniknie! Wstydzę się tego bardzo, ale muszę coś z tym zrobić, tylko nie wiem jak zacząć! Mam 20 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Występuje u Pani niewydolność krążenia żylnego w kończynach dolnych. Pierwszą oznaką niewydolności są właśnie poszerzone, pajączkowate, drobne naczynia żylne, bóle kończyn dolnych, uczucie ciężkości nóg. W chwili obecnej można tą przypadłość leczyć farmakologicznie oraz odpowiednim trybem życia, noszeniem specjalnych pończoch uciskowych. Kosmetyczne usunięcie *pajaczków* naczyniowych wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej lub u chirurga naczyniowego. Usuwa się je za pomocą skleroterapii lub laseroterapii. Skleroterapia polega na podaniu odpowiedniego środka syntetycznego do poszerzonego naczynia, który zamyka jego światło. Laseroterapia polega zaś na użyciu specjalnego lasera, który odpowiednią wiązką światła doprowadza do zamknięcia się pod wpływem temperatury wnętrza naczynia.

Na pewno musi się Pani z tym problemem wybrać do chirurga naczyniowego, który zbada Panią i wyda wtedy odpowiednie zalecenia.