Podnoszenie ciężarów po operacji na kręgosłupie

Jestem po operacji dysku lędźwiowego i lekarz dał mi ograniczenie dźwigania do 15 kg. Chce zaznaczyć, że wracam do pracy po 3 miesiącach po operacji. Pracuje na stanowisku kucharz i obawiam się, że to ograniczenie to trochę za dużo.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Przed powrotem na swoje stanowisko pracy będzie miała Pani kontrolne badanie przez lekarza medycyny pracy. Proszę przedstawić mu ograniczenia jakie podał Pani chirurg. To lekarz medycyny pracy decyduje o Pani zdolności do wykonywania czynności zawodowych. Możliwe, że jeszcze Pani będzie musiała pozostać na zwolnieniu lekarskim lub nawet zmienić stanowisko pracy.