Ból brzucha po zabiegu appendektomii

Mojej mamie wycięto wyrostek robaczkowy, jednak po 2,5 tygodnia ból w dole brzucha (głównie w okolicy rany) w ogóle nie ustąpił, jeszcze się bardziej nasilił. Kilka dni temu mama była u lekarza chirurga na konsultacji, jednak nie stwierdził nic niepokojącego. Dodam jeszcze, że ma ona tendencje do długiego gojenia się ran (po cesarskim cięciu rana goiła się prawie pół roku). Niepokoi mnie bardzo ta sytuacja, gdyż według tego, co się dowiedziałam, ten ból powinien już ustąpić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Zazwyczaj dolegliwości bólowe związane z raną pooperacyjną wycofują się po 1-2 tygodniach. Czasami jednak w czasie zszywania powłok brzusznych dochodzi do podkłucia szwami drobnych nerwów i dolegliwości bólowe wtedy przedłużają się. Dopiero po wchłonięciu szwów (nawet po 3-4 miesiącach) bóle ustępują.
Jeśli jednak bóle nasilają się na pewno należy skonsultować się jeszcze raz z chirurgiem.