Zgrubienie po plastyce przepukliny pachwinowej

Jestem miesiąc po zabiegu przepukliny pachwinowej. Założono mi siatkę. Na całej długości szwu utrzymuje mi się twarde zgrubienie. Lekko wypukle. Zaczynam się tym trochę martwic. Co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To zgrubienie w formie uwypuklenia to wyczuwalna siatka, która została wszczepiona w czasie zabiegu plastyki przepukliny pachwinowej. Obecnie często wszywa się siatki, które zazwyczaj są częściowo wchłanialne. Dlatego kwestią czasu jest to, że zgrubienie będzie się zmniejszało. Ale efekty tego będą widoczne dopiero za kilka miesięcy. Nie ma się więc co przejmować i martwić.