Usunięcie pieprzyka na nodze

Mam pieprzyk na nodze, jest dość duży i znajduje się na kości. Bardzo chciałabym go usunąć. Wstydzę się go, a od słońca też powinnam go chronić. Mam 17 lat, czy operacja byłaby bezpieczna? Czy to będzie prosty zabieg i ile kosztuje coś takiego?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Pieprzyk można bez problemów usunąć w każdej Poradni Chirurgii Ogólnej, bez opłat, w ramach ubezpieczenia NFZ. Jedynie trzeba mieć skierowanie albo od lekarza rodzinnego albo od dermatologa. Nie ma Pani jeszcze 18 lat dlatego na zabieg musi zgodzić się jeden z rodziców. Zabieg jest prosty, krótki i wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym.
W prywatnym gabinecie chirurgii plastycznej jego koszt wynosi około 2000 zł.