Wodniak jądra - jest, czy go nie ma?

Mój synek ma wodniaka jadra. Pokazuje się on wyłącznie jak jest w stanie choroby np. podwyższona temperatura. Jak jest zdrowy to go nie ma. Lekarz nie chce mi uwierzyć, ze tak jest. Co ja mam zrobić? Byłam już u chirurga, ale on stwierdził, ze tu nie ma wodniaka.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Wodniak jądra po drugim roku życia nie ustępuje praktycznie samoistnie. Jak się pojawi tak niestety już zostaje i jedyną formą leczenia jest operacja. Nie ma takiej możliwości, żeby wodniak jądra pojawiał się tylko wtedy kiedy dziecko jest chore. Najlepiej, aby Pani natychmiast skonsultowała się z lekarzem, kiedy Pani zobaczy, że jądro dziecka jest powiększone. Można także wykonać USG, które potwierdzi lub zaprzeczy Pani przekonaniom.