Postępowanie po obrzezaniu

Jestem po obrzezaniu 9 dzień. Mam założone szwy rozpuszczalne. Po jakim czasie powinny się rozpuścić? Co z kąpielą? Słyszałem, że przez kilka dni nie można się kąpać. I jeszcze jedno po jakim czasie można zacząć odbywać stosunek seksualny?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli założone są szwy o krótkim okresie rozpuszczania (a takie powinny być założone) to powinny swobodnie odpaść po około 3-4 tygodniach.
Oczywiście można się kąpać i dokładnie myć ranę mydlinami. Wręcz jest to zalecane. Seks radziłbym uprawiać po 6-8 tygodnia od zabiegu, kiedy rana dokładnie się zabliźni.