Lewe jądro mniejsze od prawego

Czy to jest możliwe aby lewe jądro było mniejsze od prawego? Czy lewe jądro może być niżej położone od prawego i odsunięte trochę do tylu? Czy mam się skonsultować z lekarzem?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Sposób położenia i wielkość jąder jaki Pan opisuje jest dość typowy anatomicznie. Symetria w przyrodzie jest rzadkością. Takie ułożenie jąder i wielkość (lewe mniejsze) występuje u 70-80% mężczyzn. Nawet dobre firmy produkujące spodnie męskie po lewej stronie pozostawiają większy krój, żeby można było swobodnie umiejscowić jądra i członek. Zazwyczaj członek leży po lewej stronie z tego powodu jądro spychane jest na dół i uciskane. Oprócz tego lewe jądro anatomicznie także ma utrudniony spływ żylny dlatego z powodu niedokrwienia gorzej się rozwija.