Podejrzenie kamieni w przewodach żółciowych

Miałam usunięty pęcherzyk żółciowy w kwietniu tego roku metodą tradycyjną. Czy w trakcie takiej operacji chirurg ma możliwość zobaczenia czy są kamienie też w przewodach żółciowych?
Pytam, bo czuję dalej takie same bóle i idę niebawem na USG brzucha.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

W czasie zabiegu klasycznej cholecystektomii przez chirurgiczne odsłonięcie dróg żółciowych można zauważyć ich poszerzenie. Jeśli drogi żółciowe są wąskie nie ma podejrzeń co do występowania w nich kamieni. Można także palpacyjnie wyczuć czy w przewodach znajdują się złogi. Dlatego bardzo wątpię, że w czasie zabiegu pozostawiono Pani kamienie w drogach żółciowych.
Bóle mogą być innego pochodzenia, nie związanego z drogami żółciowymi.