Białe grudki w okolicach brodawek sutkowych

Od zawsze w okolicach sutków (na ich ciemnej części) mam małe grudki. Z tego, co wiem to nic poważnego. Poza tym miałam robione USG. Chodzi mi o względy estetyczne. Czy można wyrównać powierzchnię brodawki?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Te drobne, jasne grudki w otoczkach brodawek sutkowych to nadmiernie rozwinięte gruczoły łojowe, które są tam umiejscowione w dużej ilości. Niestety taka jest Pani uroda i nic z tym nie należy robić. Możliwe, że po przebytej ciąży gruczoły te zmniejszą się i będą mniej widoczne. Musi Pani przywyknąć do takiego wyglądu swoich sutków.