Ból w miesiąc po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Miesiąc temu przeszłam laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego. Rany zewnętrzne wygoiły się bardzo dobrze, jednak mam stale stan podgorączkowy 37,0 do 37,6 i nadal odczuwam kolkę (kłucie pod żebrem) mimo diety. Czy powinnam zgłosić się do mojego chirurga? Czy jest to normalna sprawa po takim zabiegu i nie powinno mnie to niepokoić? Jeśli jednak nie jest to norma, proszę podpowiedzieć mi jakie badania powinnam wykonać.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Musi Pani z pewnością zgłosić się do swojego chirurga, żeby Panią zbadał. Utrzymująca się podwyższona temperatura i bóle mogą świadczyć o toczącym się procesie zapalnym. Myślę, że nie powinna Pani tego bagatelizować. Minął juz miesiąc po zabiegu i dolegliwości powinny ustąpić. Trzeba by wykonać morfologię krwi, CRP oraz USG jamy brzusznej. Ale o badaniach powinien zadecydować chirurg, który będzie Panią badał.