Wodniak jądra u 5-latka

Moj synek ma 5 lat. Od około roku ma wodniaka prawego jadra. Lekarz kieruje go na operację. Czy jest to już konieczne? Czy jest taka możliwość, że to mu sie wchłonie. Zaznaczam, że ten wodniak nie jest bardzo duży i jak na razie nie dokucza synkowi. Od czego to się w ogóle zrobiło?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Chłopiec jest już w takim wieku, że prawdopodobieństwo wchłonięcia się wodniaka jest praktycznie znikome. Jedynie zabieg może zlikwidować wodniaka. Jeśli nie usunie się wodniaka w przyszłości mogą być duże problemy z płodnością u syna.

Wodniak jądra z reguły powstaje samoistnie lub na skutek przewlekłego procesu zapalnego jądra. Nie ma Pani wpływu na jego powstanie.