Krzywy kciuk po złamaniu - można wyprostować?

Od wielu lat mam krzywego kciuka prawej ręki. Bardzo dawno temu był złamany i nie został prawidłowo nastawiony. Chciałam zapytać czy istnieje możliwość wyprostowania palca, ile kosztuje zabieg w prywatnym gabinecie lekarskim, jak długo nosi się gips, jakie otrzymuje się znieczulenie do takiego zabiegu oraz jak długo trzeba pozostać w szpitalu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Pytanie sformułowane przez Panią powinno być kierowane do chirurga urazowo-ortopedycznego. Jestem chirurgiem ogólnym. W przybliżeniu mogę odpowiedzieć na Pani pytanie, ale dokładnych informacji uzyska Pani od chirurga urazowo-ortopedycznego.

Prawdopodobnie, aby wyprostować Pani palec trzeba by powtórnie go złamać, a następnie nastawić i zespolić z użyciem drutu. Jeśli ten zabieg wykona się przy użyciu takiego zespolenia z reguły nie trzeba nosić gipsu. Drut usuwa się 6-8 tygodni po zabiegu. Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym, ostrzykując miejsce operowane. Ile to kosztuje prywatnie niestety nie wiem. A zabieg myślę, że można wykonać w trybie jednodniowym.